Тржишна привреда и тржишна логика пословања су најбољи начин за економски и технолошки напредак земље. Тржишном логиком пословања се води предузеће али се том логиком не води држава.
Задаци државе јесу да:
- Створи политички и правни оквир за функционисање привреде.
- Заштити националну економију системом прописа, царина и евентуалном забраном увоза.
- Оснује државну развојну банку која би кредитирала развој националне привреде.
- Дефинише приоритете у привредном развоју и сходно тим приоритетима стимулише развој појединих грана привреде.
- Законски забрани продају националних богатстава (земље, шуме, рудника, воде, …) и великих стратешких привредних система (електропривреде, водопривреде, војне индустрије…).
- Законски регулише права и обавезе и послодаваца и запослених.
- Дефинише минималну цену рада.
- Контролише легалност пословања и наплати порез.
- Драстичним мерама кажњава корупцију и неиспуњавање законских обавеза предузећа према запосленима.
- Склапа међудржавне уговоре са другим земљама повољне за извоз и свеукупни развој српске привреде.
Задаци државе нису да:
- Намеће било какве идеолошке и политичке оквире предузећима.
- Ремети тржишну логику пословања у постављеном законском и државном или међудржавном оквиру.
- Ствара од предузећа социјалне установе, штитећи нераднике и лопове од отпуштања.
„Фундаменталистички“ приступ у примени принципа „слободне трговине“ довео је до ситуације у којој су судбине читавих држава и народа одређене интересом мултинационалних компанија и међународних финансијских институција. Влада у квазидемократији није ништа друго до предузеће које сервисира интересе ових компанија и институција.
Национална партија верује да свака држава има право на заштиту националне економије.
Историја Европе несумљиво показује да је принцип тржишне привреде у комбинацији са правом на заштиту националне економије најбољи начин за свеукупан стабилан економски и технолошки развој друштва.
Не испуњавање обавеза према радницима у виду уплаћивања здравственог осигурања, радног стажа и кашњења у исплати плата, третираћемо као тешко кривично дело. Ово се неће односити само на одговорне за тренутну ситуацију, него и на све који су у овим криминалним радњама учествовали последњих деценија. Сви ће одговарати.
Тржишта Африке, Азије и Јужне Америке
Изузетно богата и велика тржишта Африке, Азије и Јужне Америке привлаче данас посебну пажњу и таквих привредних гиганата какви су Русија и Кина. Нажалост, квазидемократска власт Републике Србије је потпуно под контролом Брисела, па су активности српске државе на овим просторима сведене на минимум.
Власт коју ми створимо посветиће посебну пажњу земљама Африке, Азије и Јужне Америке са циљем интензивирања привредне сарадње између тих земаља и Републике Србије.
Приватизација
Све приватизације на територији Републике Србије ће бити преиспитане.
Стране компаније за које се утврди да су учествовале у приватизационој пљачки, биће протеране са српског тржишта, а имовина ће бити национализована. Свим држављанима Републике Србије за које се утврди да су учествовали у систематском обезвређивању предузећа пре приватизације, у лажној процени вредности предузећа током приватизације, у отпуштању радника и свим “финансијским терористима” који су нас својим одлукама и довели довде, биће суђено за акт велеиздаје (видети поглавље Криминал).
Економски однос са иностраним државама ће се, у најгорем случају, базирати на односу реципроцитета. Колико њихова тржишта буду отворена за наше производе и инвеститоре, толико ће и наше тржиште бити отворено за њихове производе и инвеститоре.